SLOVENSKO

ENGLISH

Hokejski klub Moravske Toplice
Prijetno presenečenje na tekmah evropskega pokala

Letošnji izplen slovenskih predstavnikov na tekmah evropskega pokala je povsem zadovoljiv. Pravzaprav je za to, da bi lahko rekli, da je bil popoln zmanjkalo zelo malo. Le malo sreče na odločilni tekmi Lipovcev v srečanju z malteško ekipo Qormi. Naj spomnimo, da so Lipovci še vsega 4 minute pred koncem bili v rezultatski prednosti, potem pa dobili zadetek in po izvajanju t.i. shoot-out strelov bili neuspešni. Škoda, saj so se z tremi zmagami sprehodili skozi skupinski del tekmovanja. Toda glede na trenutno stanje v slovenskem hokeju, menjavo generacije in težke čase po obdobju kovida je to povsem dobra popotnica za vnaprej.
Še bolj zadovoljni so se iz norveške prestolnice vrnili igralci Triglava, ki so letos nastopali v skupini CII in se po tekmovanju povzpeli za razred višje. Resda s kar nekaj sreče, a v športu je tako, da te enkrat tepe usoda, drugič pa boža sreča. Triglav se je tudi na račun neudeležbe nekaterih klubov v skupini CI uvrstil v višji razred. Kako je videl gostovanje v Oslu predsednik kluba in tudi član članske ekipe?
Tomislav Zrinski: ”Litovci so pripravili dober hokejski turnir. Imajo odličen hokejski center a problem je nekoliko slabša trava, na kateri je bilo tudi nekaj blata. Žal je pretežni del turnirja ob nizkih temperaturah deževalo in eno od tekem smo morali celo začasno prekiniti zaradi vremena. To nas je zelo motilo. Vse naše tekme z izjemo tiste z Bolgari so bile izenačene in kvalitetne. Bili smo edina ekipa, ki se je enakovredno kosala z odličnimi Poljaki, ki bi morali biti dva razreda višje. Žal je že našo prvo tekmo z domačini krojilo vreme. A nič zato. Odločilno tekmo z Švedi smo dobili in z tem dobili karto za CI. Možnosti da bi bili organizator tega turnirja je minimalna saj imamo preslabo infrastrukturo. Tudi zoper sojenja bi se težko pritoževal. Za nas je pomembno, da se ni nihče poškodoval, veseli pa dejstvo, da smo turnir odigrali z le dvema rumenima kartonoma.”
Ob tem velja spomniti, da so igralci Lipovcev na začetku tisočletja dvakrat igrali v drugem kakovostnem razredu. Priznati moramo, da se šele sedaj vidi veličina tega športnega uspeha, ki pa je takrat v športni Sloveniji bil deležen premajhne pozornosti.
(jč)

HK Moravske Toplice
Varovanje zasebnosti in piškotki

Spoštujemo vašo zasebnost

Na spletnih straneh uporabljamo piškotke za spremljanje obiskanosti spletnih strani s ciljem izboljšanja in lažjega brskanja po spletnih straneh.

Kaj je piškotek ?

Piškotek je datoteka, ki shrani nastavitve spletnih strani. Prenese se preko brskalnika pri prvem obisku spletne strani in ko se naslednjič vrnete na stran z istega računalnika, tablice ali telefona, lahko brskalnik preveri, ali je piškotek z naslovom spletne strani shranjen.

Brskalnik uporabi podatke iz piškotka ter jih pošlje nazaj na spletno stran. To omogoča spletnim stranem prepoznavanje, če je uporabnik že obiskal to spletno mesto in pri naprednih aplikacijah se lahko tudi temu ustrezno prilagodijo posamezne nastavitve.

Več informacij najdete na spletni strani o piškotkih ter varnosti in zasebnosti