Pri naših južnih sosedih se po malem stalno dogaja kaj novega na področju širitve hokeja na travi po državi. Potem, ko so ne uspešno začeli z hokejem v Splitu, so kmalu zatem začeli še v Kninu, zdaj pa že nekaj let hokej na travi živi tudi v neposredni bližini Varaždina, v kraju Majerje. In ker je gonilna sila strokovnega dela z mladimi dobri znanec slovenskih hokejistov na travi Krsto Nikolič ni dvoma da jim ne bi uspelo. Pravzaprav se prvi rezultati dela vidijo že v zadnjem letu. Mladi hokejisti že hodijo po turnirjih in so že enakovreden tekmec za vrh ostalim klubom. Minuli vikend pa je mladi klub Drava že organiziral prvi turnir imenovan “Majerje 2026”, ki je privabil večino hrvaških klubov in vse tri slovenske. Tekmovalo se je v konkurenci U10 in U12. V najmlajši konkurenci U10 je slavila ekipa Moravskih Toplic, ki je zmagala na vseh petih tekmah. Med 12 letniki pa je bila ekipa Moravskih Toplic tretja, Lipovci so bili četrti in Triglav Predanovci peti. V vsaki kategoriji je tekmovalo po šest ekip. Organizatorji si želiji, da bi turnir ki je bil dobro organiziran tradicionalen.
Prizorišče dveh hokejskih tekem pa so bili tudi v Lipovcih. Madžarska Zveza je zaprosila slovensko za odigranje dveh prijateljskih tekem z Slovenijo. Ker je prijava prišla dokaj pozno so na ZHNTS sprejeli dogovor da se bo formirala kombinirana ekipa članic vseh treh klubov in da se madžarskim kolegicam ugodi kljub nepopolnosti naše ekipe. Tako so dekleta v soboto odigrala srečanje z Madžarsko 1:1 (strelka Špela Berden)v nedeljskem obračunu pa ni bilo zadetkov. Igralke so izrazile željo, da bi se revitalizirala reprezentanca in da bi se dekleta vsak mesec dobila vsaj enkrat na skupnem treningu.

Foto: ekipa Moravskih Toplic je prišla na turnir v Varaždin z tudi z dobro navijaško zasedbo

Foto: na tekmi z Madžarsko
(jč)
